Projekty domów i rezydencji w stylu Hampton

Domy w stylu Hampton utożsamiane są bardzo często z atmosferą nadmorskiego luksusu. W większości stosowane są tu neutralne barwy z morskiej palety kolorów, a także naturalne drewno czy szlachetne materiały takie jak len, rattan czy też mosiądz. Bez wątpienia projekty rezydencji w stylu Hampton to hit ostatnich lat!

Projekty domu w stylu Hampton –  pochodzenie nazwy

Jak sama nazwa wskazuje, styl Hampton nawiązuje do grupy popularnych kurortów znajdujących się na Półwyspie Long Island o nazwie The Hamptons. Bez wątpienia jest to ulubione miejsce wypoczynkowe wszystkich nowojorczyków. To właśnie dzięki temu styl Hampton kojarzony jest głównie z północno-wschodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. W ostatnich latach zyskał on niesamowitą popularność także w innych częściach świata. Niezwykle dobrze przyjął się na przykład na terenie Australii. Co ciekawe, styl Hampton w dużym stopniu został wypromowany dzięki filmowi “Lepiej późno niż wcale”, a także dzięki serialowi “Zemsta”.

Dom w stylu Hampton – projekt

Styl Hampton to połączenie elegancji i bogactwa. W celu nawiązania do nadmorskiego klimatu często wykorzystywane są barwy o neutralnej kolorystyce – raczej unika się bardziej intensywnych odcieni. Najchętniej wybierana jest biel łączona z beżem, błękitem i szarościami. Ponadto należy zauważyć, że we wnętrzach w stylu Hampton dominację przyjmuje naturalne drewno pojawiające się zarówno na podłodze czy meblach, ale także na boazeriach, a nawet sufitach pomieszczeń. Co więcej, wykorzystywane są tu także szlachetne surowce takie jak marmur, len, mosiądz czy też wełna. W przypadku mebli charakterystyczne dla domów w stylu Hampton są wygodne sofy o sporych rozmiarach, a także fotele czy leżanki umożliwiające domownikom relaks. Często również spotkać można zastosowanie ozdobnych elementów marynistycznych np. lin, kotwic czy też tkanin w charakterystyczne biało-niebieskie pasy żeglarskie.

Projekty rezydencji w stylu Hampton

Styl Hampton łączy w sobie swobodę letniskowych domków oraz wygodę miejskiej rezydencji. Oscyluje pomiędzy swojskością i prostotą a luksusem. Należy pamiętać, że wspomniany luksus jest tu bardzo dyskretny i nie ma nic wspólnego z przepychem – w stylu Hampton próżno szukać wszelkiego rodzaju złoceń. Niewątpliwym plusem projektów rezydencji w stylu Hampton są jasne i przestronne pomieszczenia – jasne barwy optycznie powiększają wnętrza. Styl Hampton charakteryzuje się również rezygnacją z ciężkich i ciemnych zasłon na rzecz minimalistycznych okiennic.