Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Styl klasyczny cechuje się ponadczasowością, uniwersalnością i elegancją. Nigdy nie wychodzi on z mody i zawsze prezentuje się stylowo. Wnętrza wykończone w tym stylu są przytulne, a jednocześnie luksusowe. Jak klasycznie urządzić salon? Zapraszamy do lektury artykułu! Jak urządzić salon w stylu tradycyjnym – klasycznym? Styl klasyczny pojawił się w Europie w XVIII wieku i… Continue reading Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Styl angielski we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Styl angielski we wnętrzach to wciąż jeden z najpopularniejszych wyborów, szczególnie jeśli chodzi o domy jednorodzinne. Tego rodzaju aranżacje, przywodzące na myśl sielankowy klimat wiejski, szczególnie dobrze sprawdzą się na dużych przestrzeniach, w których pojawia się wiele możliwości aranżacyjnych. Angielski styl domu charakteryzuje się tak bogatym wystrojem, że niektórzy mogą go uznać za wręcz przesadzony.… Continue reading Styl angielski we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Aranżacja w stylu dworkowym – jak urządzić dom w stylu dworku?

Duże, dębowe regały pełne książek, fotele o fantazyjnych kształtach, bogate zdobienia, wzorzyste tkaniny, rodzinne pamiątki i antyczne meble w roli głównej… to oczywiście styl dworkowy! Domy w stylu dworkowym swoją inspirację czerpią z polskiej tradycji szlacheckiej z przełomu XIX i XX wieku, jednak popularnością styl ten cieszy się do dzisiaj. Dom typu dworek polski to… Continue reading Aranżacja w stylu dworkowym – jak urządzić dom w stylu dworku?