Co to jest styl glamour i jak urządzić salon w takim stylu?

Urządzając przestrzeń, możesz wybierać spośród wielu dostępnych stylów. Niektóre z nich cieszą się dużą popularnością, inne preferowane są raczej przez wąską grupę odbiorców. Dużo osób może zastanawiać się, do której kategorii można zaliczyć styl glamour, który z pewnością wyróżnia się na tle pozostałych. Jego założenia idealnie sprawdzają się w wielu rodzajach przestrzeni, choć nie każdy wie, na czym one polegają. Co to jest styl glamour i jak wprowadzić jego zasady do swojego wnętrza?

Styl glamour – co to znaczy?

„Styl glamour” to z pewnością często słyszane pojęcie, które już na dobre zadomowiło się w słowniku projektantów. Często powtarzane, z czasem zaczęło tracić swoje prawdziwe znaczenie, którego teraz niewiele osób jest świadomych. Zdarza się, że wiele wnętrz błędnie określanych jest mianem przestrzeni urządzonej w stylu glamour. Dzieje się tak z uwagi na wciąż zbyt małą wiedzę dotycząca poszczególnych stylów wystroju wnętrz.

Co to jest styl glamour i jak go rozpoznać? To pojęcie może wydawać się nieco tajemnicze, jednak w rzeczywistości odkrycie jego prawdziwego znaczenia jest niezwykle proste. Styl glamour to przede wszystkim styl wyjątkowo elegancki, pełen klasy i luksusu. Początków tej nazwy można upatrywać już w latach 30. minionego wieku, kiedy to tego rodzaju nastrój królował na bankietach organizowanych w samym centrum Hollywood. W trakcie wielkich gal na czerwonym dywanie formowały się zalążki tego stylu, charakteryzującego się przepychem i ozdobnością. Takie założenia z pewnością można przypisać stylowi glamour stosowanemu obecnie.

Co oznacza styl glamour? Charakterystyka wystroju wnętrz

Każdy, kto interesuje się tematyką wystroju wnętrz, prędzej czy później chce dogłębnie poznać charakterystykę każdego ze stylów. Jest to niezbędne do podjęcia przemyślanej decyzji dotyczącej wystroju własnego wnętrza. Znając cechy charakterystyczne danego stylu, możesz samodzielnie zdecydować o wyborze opcji najlepszej dla siebie.

Co to jest styl glamour? To wyjątkowy sposób na stworzenie spójnego, a przede wszystkim wysoce estetycznego wystroju wnętrz. Narodził się on w Los Angeles, jednak szybko przemieścił się na całe Stany Zjednoczone, aby potem wyruszyć w świat. Obecnie szerokość geograficzna nie jest ważna – wszędzie można spotkać się z tym stylem. Jak go rozpoznać?

Styl glamour charakteryzuje przede wszystkim czerpanie wzorców z minionych epok. Ten styl nie skupia się jedynie na wybranym przedziale czasowym, ale dowolnie miesza elementy, zachowując jednak odpowiedni poziom estetyki. Glamour oznacza przede wszystkim dużo inspiracji czasami barokowymi. Ten rodzaj inspiracji możesz zauważyć przede wszystkim w pięknych, bogato zdobionych meblach, które w niczym nie przypominają dobrze znanego skandynawskiego minimalizmu. Dobrze, jeśli tego rodzaju wyposażenie posiada błyszczące fronty, które od razu zwracają na siebie uwagę. Naczelną zasadą urządzania wnętrza w stylu glamour powinno być sprawianie wrażenia luksusu.

Jak urządzić salon w stylu glamour?

Ten styl stał się na tyle popularny, że obecnie można go wykorzystywać również w przestrzeniach mieszkalnych. Zastanawiasz się, jak urządzić salon glamour? Wskazane są wszelkie bogato zdobione elementy, takie jak wspomniane wcześniej meble czy złote dekoracje. Świetnie sprawdzą się również kryształowe żyrandole, lustra oraz kanapy wykonane ze śliskich, wysokojakościowych materiałów. Marmurowe blaty, meble na wysoki połysk, wyszukane i błyszczące dodatki oraz ekskluzywne wyposażenie to cechy charakterystyczne stylu glamour. Często w jego obrębie stosuje się czerń, przełamując ją kontrastowym złotem lub srebrem. Styl glamour lubi się także z kolorami buduarowymi takimi jak np. bordo czy ciemna zieleń, które łączy w duety z barwami jasnymi i stonowanymi.

Dowiedz się jak urządzić dom w stylu dworku!