Jak urządzić dom w stylu Hampton?

Widoczny klimat nadmorskiego kurortu, przepełniająca każdy zakamarek przestrzeni atmosfera ciepła i relaksu, z wręcz wyczuwalnie kojącym powiewem świeżej bryzy. To wcale nie przesadnie poetycki opis, ponieważ właśnie z takich cech słynie styl Hampton. Mimo że wywodzi się on z obrzeży Nowego Jorku, to swoją wysoką estetyką zachwyca już na całym świecie. Urządzenie domu w stylu Hampton nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, jednak należy postępować według najważniejszych założeń. Czym się charakteryzuje styl Hampton?

Styl Hampton – skąd się wywodzi?

Wiele stylów obecnych również we współczesnym wystroju wnętrz ma swoje jasno określone pochodzenie. Często w danej stylistyce doskonale widać naleciałości miejsca, w którym zaczął on powstawać. Nie inaczej jest z niezwykle popularnym już stylem Hampton, garściami czerpiącym inspiracje ze swojego najbliższego otoczenia. Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące charakterystyki oraz pochodzenia tego ciekawego sposobu aranżacji wnętrz

Jak sama nazwa wskazuje, styl ten miał swoje początki w luksusowej alei kurortów The Hamptons, położonej w niedalekiej odległości od Nowego Jorku. The Hamptons to miejsce, w którym nie brak okazałych willi. Monumentalne budowle postawione zostały w bliskim sąsiedztwie plaż i nadmorskiego szumu wody – nic więc dziwnego, że naturalne naleciałości widoczne są również w stylu nowojorskim Hampton, który na dobre zdominował tamtejszy wygląd wnętrz. Ten charakterystyczny styl szybko znalazł swoich zwolenników na całym świecie, tym samym przyczyniając się do jego szerokiego spopularyzowania. Każdy może zdecydować się na wprowadzenie stylu Hampton do swojego domu – wykonujemy realizacje z wykorzystaniem pięknych sztukaterii, które idealnie sprawdzą się w tym przypadku. 

Styl Hampton – czym się charakteryzuje? 

Dom w stylu New Hampton to prawdziwa pochwała nadmorskiego stylu życia. Jak najbardziej wskazane jest użycie naturalnego drewna, koniecznie w połączeniu z lekkimi, lekko rozmytymi kolorami. W przypadku stylu nowojorskiego Hampton charakterystyczne jest posługiwanie się jasnymi barwami, które idealnie oddają nadmorski klimat. Dom w stylu New Hampton to też idealne miejsce na proste wiklinowe fotele czy leżaki, świetnie przełamujące charakter całego wnętrza. Nie brak także prostych sztukaterii na ścianach oraz ozdób, najlepiej wykonanych z ciężkich materiałów, takich jak marmur czy mosiądz. We wnętrzu w stylu Hampton świetnie sprawdzają się klasyczne panele podłogowe, najlepiej z jasnego drewna. 

Sprawdź nasze projekty domów w stylu angielskim!