Jak połączyć stare meble z nowoczesnymi?

Wiele jest różnorodnych stylów wystroju wnętrz, które mogą okazać się intrygujące na tyle, aby móc je zastosować we własnej przestrzeni. Często jednak zdarza się, że żadna z dostępnych opcji nie jest do końca odpowiednia. Co można zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem ciągle zyskującym na popularności jest połączenie dwóch, często skrajnie odmiennych stylów, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego. Taki sposób może jednak przynieść zaskakujące efekty, dlatego warto wiedzieć, jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami.

Jak połączyć stare meble z nowymi i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Łączenie poszczególnych stylów w sztuce architektonicznej to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie może dotyczyć procesu wystroju wnętrz. Jest to związane z oczywistą trudnością wynikającą z konieczności połączenia dwóch odmiennych światów. Zarówno styl nowoczesny, jak i styl klasyczny to dwie odrębne kategorie, które posiadają swoje odmienne założenia. Ich połączenie może więc wydawać się zadaniem wręcz niemożliwym, jednak czy aby na pewno tak jest? Urządzając swoje wnętrze, możesz zastanawiać się, jak połączyć nowoczesne meble ze starymi, tak aby efekt nie był przesadzony. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak należy zastosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym końcowy efekt będzie spójny.

Jak połączyć stare meble z nowoczesnymi, aby stworzyć estetyczne wnętrze?

Połączenie tradycji z nowoczesnością może wydawać się nieoczywiste, szczególnie jeśli mowa o przestrzeni wspólnej. Łączenie kilku stylów w obrębie jednego budynku nie budzi już żadnego zdziwienia, ponieważ jest to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane. Jednak taka sama operacja przeprowadzona w jednej przestrzeni może wydawać się już dużo bardziej skomplikowana. Wielu osobom może wydawać się nawet, że takie połączenie nie ma prawa bytu. Jednak nasze liczne realizacje jednoznacznie pokazują, że nawet tak skomplikowane projekty mają dużą szansę powodzenia. Jak uzyskać taki efekt?

Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć nowoczesne meble ze starymi, musisz przede wszystkim zdecydować się na jeden z dostępnych wariantów. W przestrzeniach o stylu mieszanym należy uważnie dopierać elementy, aby końcowy wystrój wnętrza był jak najbardziej spójny.

Jak połączyć nowoczesne meble ze starymi?

Pierwszym sposobem jest zachowanie większości nowoczesnych mebli oraz dobranie do nich dodatków w postaci antyków. To zdecydowanie najbardziej popularna opcja z uwagi na dostępność nowoczesnych mebli oraz ich niesłabnącą popularność. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz poszukiwać odpowiednich mebli antycznych, a następnie dopasowywać je do nowoczesnej reszty. Jako stare akcenty świetnie sprawdzają się pojedyncze komody lub stoliki, a także gustowne stołki. W sypialni świetnym wyborem może być także wstawienie antycznego łóżka.

Jak połączyć stare meble z nowoczesnymi?

Drugim rozwiązaniem może być aranżacja wnętrza głównie w klasycznym stylu, z wykorzystaniem wielu elementów antycznych. Przy takim wyborze świetnie sprawdza się bogato zdobiona sztukateria, dzięki której całe wnętrze nabiera niezwykłego charakteru. Do tak przygotowanego tła warto dodać nowoczesne akcenty, np. w postaci minimalistycznej kanapy czy gustownych zasłon.

Co to jest styl glamour? Sprawdź tutaj!