Projekty domów i rezydencji w stylu francuskim/paryskim

Istnieje wiele nurtów w architekturze, a jednym z najbardziej charakterystycznych jest styl francuski. Sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku większych domów, willi czy rezydencji, jednak nierzadko wykorzystuje się go w architekturze wnętrz mieszkań w centrach miast. Wykonujemy projekty stylizacji domów w stylu francuskim, wyróżniające się eleganckim i luksusowym charakterem, a także dbałością o wszystkie szczegóły. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Rezydencja paryska – projekty domów w stylu francuskim

Jednym z założeń omawianego stylu jest historyzowanie. Oznacza to, że tworzone przez nas aranżacje nawiązują wyraźnie do stylistyki z innych epok. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie zabytkowe czy postarzane elementy ozdobne. Stylistyka ta nie sprawdzi się natomiast w przypadku miłośników minimalistycznych wnętrz. Zarówno meble, jak i akcesoria dekoracyjne charakteryzują się ludwikowskim stylem, okazałym, lecz lekkim. Francuska architektura jest przede wszystkim stonowana, ponieważ mimo dużej ilości elementów przeważają raczej spokojne i wysublimowane kolory. Bez wątpienia jest także ekskluzywna. Rezydencja w stylu francuskim musi zawierać sporo detali, takich jak zegary, lustra czy rzeźby. Nie może zabraknąć również sztukaterii, szczególnie sufitowej. Często wykorzystuje się również ozdobne tkaniny o klasycznych wzorach oraz kryształy w różnej formie (np. ozdobne kinkiety i żyrandole). Stworzenie spójnej aranżacji w tym stylu nie jest proste, nie boimy się jednak wyzwań i wiemy, jak skutecznie nadać budynkowi ekskluzywny wygląd. Dom w stylu francuskim musi się prezentować luksusowo wewnątrz, a także na zewnątrz, dlatego bryła budynku jest często zdobiona sztukaterią.

Dom w stylu francuskim – projekty dopasowane do potrzeb

Wykonujemy profesjonalne stylizacje domów w stylu francuskim i paryskim, przeprowadzamy także renowacje. Zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta, dlatego chętnie ustalamy wspólnie kierunek współpracy. Działają dla nas doświadczeni eksperci, wyspecjalizowani w architekturze, konserwacji zabytków i posiadający rozległą wiedzę historyczną. Dzięki temu projekty domów w stylu francuskim nawiązują do planów znanych z zabytkowych obiektów, jednak łączących w sobie nowoczesne i praktyczne rozwiązania. Zajmujemy się nie tylko projektowaniem – nasze usługi są kompleksowe. Oferujemy nadzór autorski i zarządzanie projektem – jesteśmy odpowiedzialni za efekt finalny. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi i prestiżowymi markami, dlatego będziemy w stanie spełnić najtrudniejsze wymagania klienta. Zapraszamy do współpracy!